En Güzel Fotoğraf Nasıl Çektirilir?


Fotoğraflarda güzel çıkmanın 5 Sırrı
Fotojenik kadınların uyguladığı tüyoları uygulayarak siz de fotoğraflarınızda her zaman güzel çıkmayı başarabilirsiniz.
Fotoğraflarda güzel çıkmanın 5 Sırrı
En güzel anlarda hatıra olsun diye çektiğiniz fotoğraflarda bazen istediğiniz gibi çıkmazsınız. Gözleriniz kapalı çıkar ya da olduğunuz kilodan fazla gözükürsünüz. Ancak fotojenik kadınların uyguladığı tüyoları uygulayarak siz de fotoğraflarınızda her zaman güzel çıkmayı başarabilirsiniz.

Durma açınızı belirleyin
Otururken fotoğraf çekiliyorsanız kamera çene hizanızın altında olmamalı. Tam karşıdan ya da yukarıdan çekilen fotoğraflar daha güzel çıkar. Eğer kameranın konumunu ayarlayamıyorsanız çene hizanızda duran fotoğraf makinasına karşı hafif başınızı eğip biraz ileriye iterek daha iyi bir açı oluşturun.

Rahat olun
Fotoğraflarınızda doğal ve güzel çıkmak istiyorsanız siz de kamera karşısında rahat olun. Kendiniz gibi olun ve fotoğraf makinasının karşısında kasılmayın.

Gözlerinizi kısın
Fotoğraf çekilirken dişlerini göstererek çok fazla gülümsemezler. Sadece hafif bir gülüş yapıp gözlerini kısarak kameraya doğru bakarlar.

Göz hilesi uygulayın
Çoğu zaman fotoğraflarda gözler kısık ya da kapalı çıkar. Bu sinir bozucu duruma imkan vermemek içinse göz hilesi uygularlar. Fotoğrafı çeken kişi üçten geri saymaya başlar ve o sırada kamera karşısındaki gözlerini kapalı tutar. Bir rakamını duyunca ise gözlerini açarlar ve anında fotoğraf çekilirler. Böylece uykulu ve yorgun bakışlar yerine kameraya daha canlı bakarlar.

Kamera karşısında çalışın
Kamera karşısına geçerek nasıl poz vereceklerine çalışırlar. Vücut yapılarının hangi pozda daha güzel ve zayıf çıktığını belirlerler.

48 views

En Güzel Fotoğraf Nasıl Çektirilir? ile Benzer Yazılar:

2 Haziran 2017 Saat : 2:42

En Güzel Fotoğraf Nasıl Çektirilir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Özcan Bortepe Son Yazılar

Takvim

Mart 2018
P S Ç P C C P
« Ara    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Arşivler