İstanbul’un İngilizce Tanıtımı


istanbul

istanbul

Herhangi Bir İlin İngilizce Tanıtımı İçin TIKLAYIN:

İstanbul’un Fransızca Tanıtımı İçin TIKLAYIN:

İstanbul’un Almanca Tanıtımı İçin TIKLAYIN:

İstanbul’un Rusca Tanıtımı İçin TIKLAYIN:

İSTANBUL
İstanbul is very important place in the world.The city is spread over an area of 7.500 km2 150 km long and 50 km wide.Istanbul became the biggest and the most crowded city of Europe.Because, ıts location between Asia and Europe, the city always had a great geopolitical importance.the city population is estimate 12 to15 millions.
Around 2 millions tourists visit İstanbul every year.They are see the historical and natural beauties of the city. The city has a lots of historical mosque,church and museums of Turkey.
THE ÇAMLICA HILL
Çamlıca hill is the higgest hill in İstanbul.It is 263 m. high from the sea level.It was used as a picnic area.In the 1980 is the Touring Automobile Association built a series of restaurant,a Turkish cafe and a park
THE TAKSIM SQUARE
The large square at the end of the Istıklal street is the Taksim square, which is one of the most active centers of İstanbul.The square is the most important for Istanbul.There are a lot of different counturies people.There are a lot of big department store this place is really beatiful.
BOSPHORUS BRİDGE OR THE ATATÜRK BRIDGE
The project preparations were started in1950.The bridge building started in 1970.It was completed on 29 October 1973.
It was built by German and England engineers. www.ozcanbortepe.com Thirty five engineers and four hundred Turkish workers were employed during the construstion.Its cost was $25 millions.The height of the bridge from sea is 64 m.
The Atatürk Bridge carries 200.000 vehicles and 600.000 people a day.

THE FATİH SULTAN MEHMET BRIDGE
The Fatih Sultan Mehmet Bridge was built between 1985 and 1988 the opening date was at the save time the 535th anniversary of the Otoman conquest of the city.

THE SÜLEYMANIYE MOSQUE
It was built by Architect Sinan, the most famous architect at Ottoman history between 1550-1557 Süleymaniye Mosque, according to the construction reports of those days,5.723 workers (of these 1.713 are Moslems, 3.523 Christians ) completed the construction in 2.7 million working days.The cost of the mosque is $60 millions today.
THE LEANDROS TOWER
The leandros Tower covers on area of 1250 m2 and was built www.ozcanbortepe.com 200 metres from the Usküdar beach.It has got a intelligent history.
One day a witch has got apples for the girl and gave her a poisana us apple, she did after eating it.That is why the tower is called the Leandros Tower
THE GALATA TOWER
This tower at the slopes of Galata is visible every where in the city, and is 61 m. tall.The tower is at the hill which over looks both to the Bospherus and the Golden Horn and the sea of Marmara.
One day,an scientist named Hazerfen Ahmet Çelebi jumped down the tower and flew to the opposite side of the Bosphorus strait by using the wings which he had invented ( 17th century )
THE FORTRESS
It was constructed with the order of Yıldırım Beyazıd in 1393, during one of the sicges of İstanbul.It is opposite to the Rumeli Hisarı.In the previous period there was a Christian Church at the same place.
Its original name was Güzelce Hisar.
There are a lots of pashas villas.These are the Bahriyeli Sedat Bey Villa, the Zarif Mustafa Pahsa Villa, constructed in the 19 th century; the Yağcı Sefik Bey Villa, constructed in 1905 and the Hasan Pahsa Villa.
THE DOLMABAHÇE PALACE MUSEUM
The Dolmabahçe Palace Museum was built between 1611-1614.It ıs that 14 tens of gold and 40 tons of silver were used for the decoration of the palace.The furniture was bought from Paris, www.ozcanbortepe.com  the vases from Hereke and Lyan , the crytal materials from Bccarant and the the can dlesticks from England with special order.Almost all of 131 large and 99smal hand-made carpets are silk carpets, and they were woven in the royal workshops in Hereke.The total area covered by the carpets is 4.500 square meters.The total area at the palace is 250.000 square meters

There are 12 gates.There are 285 rooms, 43 holls, 6 balconies, 6 hamams and 1427 windows.In the deconation, 156 clocks, 280 vases and 58 candle sticks.By the way, the carpet of 124 m2 is the second largest hand-made Hereke carpet in Turkey.

Please bir yorum eklersiniz artık 🙂

now you can add a comment 🙂

Metnin Türkçe Çevirisi:

İSTANBUL

IstanbulDünyası şehirde çok önemli bir yeri olan , uzun ve 50 km wide.Istanbul 7.500 km2 150 km’lik bir alana yayılmışbüyük oldu ve Europe.Because en kalabalık şehri , Asya ve Avrupa ,kent arasındaki konumu, her zaman büyük bir jeopolitik importance.the şehir nüfusu 12 to15 milyonlarca tahmin olduğunu vardı.

Yaklaşık 2 milyon turistkentintarihi ve doğal güzelliklerini görmek olduğumuzu her year.They İstanbul’u ziyaret edin. Kent tarihi cami, kilise ve Türkiye’nin müzeler bir sürü var .

ÇAMLICA HILL

Çamlıca tepe İstanbul’a ikinci yılındahiggest tepe 263 m dir . deniz level.It yüksek1980 area.In bir piknik olarak kullanılanTouring Otomobil Derneği restoranda , bir Türk kafe ve bir parkın bir dizi inşa edilmiş

TAKSİM MEYDANI

İstiklal Caddesi’ninsonundakibüyük bir kare Istanbul.There içinen önemli farklı counturies çok büyük bir yeri people.There vardır edilir İstanbul’u meydanınen aktif merkezlerinden biri olanTaksim Meydanı , bir mağaza burası gerçekten güzel olduğunu.

Boğaziçi Köprüsü YAATATÜRK KÖPRÜSÜ

Proje hazırlıkları başladı in1950.The köprü inşaat 1970.It başladı 29 Ekim 1973 tarihinde tamamlanmıştır .

Alman ve İngiltere engineers.Thirty beş mühendisler tarafından inşa edilmiş ve dört yüz Türk işçilericonstrustion.Its maliyeti sırasında istihdam edildi 25 $ oldu millions.The denizdenköprünün yüksekliği 64 m .

Atatürk Köprüsü 200.000 araç ve 600.000 kişi bir gün taşır .

 

FATİH SULTAN MEHMET KÖPRÜSÜ

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü 1985 ve 1988 yılları arasında inşa edilmişaçılış tarihkaydetmek andakentinOsmanlı fethinin535 yıldönümü idi .

 

Süleymaniye Camii

Bu , 5.723 işçi o güninşaat haberlere göre, Mimar Sinan , Süleymaniye Camii’nin 1550-1557 arasında Osmanlı tarihinin en meşhur mimar tarafından inşa edilmiştir ( bu 1,713 arasında Müslüman olan , 3.523 Hıristiyanlar ) 2,7 milyon iş günü içindeinşaatı tamamlanan .camininmaliyeti bugün 60 $ milyonlarca.

Leandros TOWER

Leandros Kulesi 1250 m2 alan üzerine kapsar veÜsküdar beach.It 200 metre mesafede bir akıllı geçmişi var inşa edilmiştir .

Bir gün bir cadıkız için elma var ve ona bir poisana bize elma vermiştir , o it.That yedikten sonra nedenkuleLeandros Kulesi denir edilir mi

GALATA KULESİ

Galata’nıneteklerinde bu kulekentin her yerde görülebilir ve 61 m . tall.The kule üzerindeBospherus veHaliç ve Marmaradenizi hem görünüyortepede yer almaktadır.

Bir gün , Hazerfen Ahmet Çelebi adında bir bilim adamıkuleden aşağı atladı ve icat ettiğikanatları kullanarakBoğaziçi boğazınkarşı tarafına uçtu ( 17. yüzyıl )

KALESİ

Bu İstanbul’asicges biriRumeli Hisarı.In bir Hıristiyan Kilisesiaynı yerde vardıönceki dönem için tersidir sırasında , 1393 yılında Yıldırım Beyazıt’ınemriyle inşa edilmiştir .

Orijinal adı Güzelce Hisar oldu.

Yağcı Şefik Bey Villa , 1905 yılında inşa edilmiş veHasan Paşa Villa ; paşalar villas.These bir sürü19. yüzyılda inşaBahriyeli Sedat Bey Villa ,Zarif Mustafa Paşa Villa , vardır .

DOLMABAHÇE SARAYI MÜZESİ

Dolmabahçe Sarayı Müzesi 1611- 1614.It arasında inşa edilmiştir altın 14 onlarca ve gümüş 40 tonPalace.The mobilyadekorasyon için kullanılan olduğunu ıs , Paris’ten satın alınancrytal www.ozcanbortepe.com malzemeleri, Hereke ve Lyan , gelenvazolar Bccarant ve özel order.Almost ile İngiltere’denteneke dlesticks 131 büyük ve 99smal el yapımı halı her ipek halı ve bunlarhalı ile kaplı Hereke.The toplam alanındakraliyet atölyelerde dokunan 4.500 metre karedir . saraydatoplam alanı 250.000 metrekare

 

Deconation , 124 m2halıikinci büyük el 156 saatler, 280 vazolar ve 58 mum sticks.Byyoludur windows.In 12 gates.There 285 oda, 43 holls , 6 balkon , 6 hamam ve 1427 vardır vardır Türkiye’de Hereke halı yapımı .

 

250.763 views

İstanbul’un İngilizce Tanıtımı ile Benzer Yazılar:

“İstanbul’un İngilizce Tanıtımı” için 260 Yorum

 1. sena senoş dedi ki:

  spr ama nie bukar devamı yokmuuu

 2. sude koç dedi ki:

  siz ne biçim türksüz. Daha doğru düzgün istanbulu tanıtan üç beş cümle yokken siz gitmişsiniz istanbulu ingilizce tanıtmışsınız yazıklar olsun size yazıklar olsun acıncak durumdayız milletçe acıncak
  hiç de beyenmedim. bide görüşleri soruyorlar.

 3. ozcan dedi ki:

  Türklükle ne alakası var,ingilizce bir tanıtımın.asıl böyle bilimsel çalışmalara karşı çıkmak bağnazlık,emin olun sizle kıyaslanamayacak kadar iyi derecede Türküm.

 4. kullanıcı1 dedi ki:

  ya Türkçe anlamlarını da yazarsanız memnun olacağım ödevim için lütfen

 5. hicran dedi ki:

  ben sude arkadaşımıza katılmıyorum.çünkü bize öğtetmenler bunu veriyor.ingilizce öğrenmek için bunları yapmamız lazım.türçesini çoğunlukla bilenler var ama ingilizceyi iyi kavramak istiyorsak bence bu tür yazılar yazılması gerekir.

 6. aslı dedi ki:

  kötüü

 7. aslı dedi ki:

  başka başka olsun bunlar çohokk azz cnm

 8. aslı dedi ki:

  hicran arkadaşa katılıyorum…!!!
  bencede bu bisim ödewimize lazımm

 9. oğuzhan dedi ki:

  Bence gayet güzel olmuş hem ödewlerimede yardım edio 😀

 10. oğuzhan dedi ki:

  keşke her ilin ingilizcesini we yanına türkce tanıtımını yazsalar

 11. nevin dedi ki:

  türkçesinide kendiniz yapın

 12. nervin dedi ki:

  thank you

 13. esref dedi ki:

  gine yapılmış ingilizcesi çok biliyosanız kendiniz türkçeye çevirin

 14. esref dedi ki:

  teşekkürler
  thank you
  süper

 15. şeymanur dedi ki:

  tşkkr ederim çok yardımcı oldu

 16. hande dedi ki:

  çok tşkkr ederim ama türkçelerini de yazsaydınız daha güzel olacaktı

 17. ahmet dedi ki:

  keşke türkçelerini de yazsaydınız daha güzel olurdu

 18. gökhan dedi ki:

  bence cok kötü olmuş!!!

 19. seda dedi ki:

  bunun türkçesi yokmu bana bunun türkçesi lazım…:) ödev için hem türkçe hemde ingilizce olcak

 20. can polat dedi ki:

  bu kadar türkçe inğilizce diyorsunuz

 21. can polat dedi ki:

  kimse kürt dili demiyor neden


  neden

 22. mesut eser dedi ki:

  hiç güzel olmamıs almanca

 23. ne güzel seyler yapmıssınız tesekür ederim sizin işinizi……….. yaparım

 24. tuba dedi ki:

  ödevlerime çok yardımcı oldu ama keşke türkçeleride verilseydi olumsuz cevap veren arkadaşlara katılmıyorum….. oke
  thank you !!!!

 25. gökçe dedi ki:

  tuba arkadaşa katılıyorum aynı ödev banada verildi sude koça katılmıyorum ne mall insan yaaaa neyse thank youuu

 26. azra dedi ki:

  ingilizce ülkenin tanıtılmasına neden karşı çıkıldığını anlayamadım. karşı çıkan arkadaş kendisi araştırıp anlatmış mı istanbul un yada ülkesinin tarihini.üstelik türkçe bu konuda yazılmış anlatılmış sayısız kitap var demekki okuma gereği duymamış hiçbirini. kürtçeden niye bahsedilmiyo diye arkadaşa şunu söylemek istiyorum. türk bayrağı altından yaşayan herkes türktür. ayrımcılık yapmayın.hepimiz kardeşiz bu ülkenin evlatlarıyız.türkiyede çerkezce yada boşnakça nasıl ortak konuşulan dil değil ama yüzlerce boşnak çerkez varsa kürtçede aynıdır. hepimizin ortak dili türkçe. hepimiz türküz.

 27. azra dedi ki:

  yazıyı hazırlayan arkadaş çok teşekkürler ellerine sağlık yararlandım.

 28. MURAT dedi ki:

  murat senin gunun şey yapa bilirmiyimö mesut eser

 29. SERGEN ÇAVUŞ dedi ki:

  ÇOK GUZEL SİTE TOSBALAR

 30. ZEHRA CAN dedi ki:

  DERSTE ÇOK İSİME YARADİ THANK YOU………..

 31. lan ben daha okuma bilmiyom

 32. bayram özkan dedi ki:

  lan sude yazmayı öğrende gel zeka yaşını tespit ettim senn 1

 33. büşra dedi ki:

  ççççççoooooooooookkkkkkkk iyi yapmışsınız iyi olmuş ödevim vardı

 34. rambo dedi ki:

  çok güzelama ççççççççççççççççççokkısa

 35. Bekir Can dedi ki:

  VALLA ÇOK TŞK. EDERİM İNG. HOCASI BU ÖDEVİ VERDİ ÇOK YARDIMCI OLDUNUZ ÇOK GÜZEL Bİ SİTE TEŞEKKÜR EDERİM

 36. :( dedi ki:

  rambo bumu kısa

 37. küboooş dedi ki:

  bence süper olmuş ama türçesi de olsa keşkeeeeeeee

 38. esra dedi ki:

  ewt inglzce bi tanıtım bu biz türküz ama zaten biz istanbulu biliryoruz.bunun ingilizce olarak da tanıtımını yapmışlar baska insanlar da bunu öğrenebilsin diye

 39. burak=burock dedi ki:

  yhaa böyle yardımcı bir site gördüm oda bu =)

  süpr oyun GOD OF WAR

  HERŞEYİN SONU KAOS OLACAK

 40. irem dedi ki:

  arkadaşlar eğer bunun türkcesini öğrenmek çin translate yazın googleye ve en baştakini tıklatın bu metni paragraf paragraf yazarsanız türkçesini öğrenirsiniz

 41. sayni sena dedi ki:

  arkadaşlar siz o kadar kötü olmuş diyorsunuz ama bu bir ingilişzce ödevi olunca ne iyiymiş şu türkler diyorsunuz.evet biz türklüğümüzü korumalıyız ama dünyanında korunması gerek bu yüzden başka dildedekilerle anlaşmamız gerek sizce biz neden ingilizce derisi görüyoruz ha???????????????????????????????????>(…..>(hiç yakıştıramadım size puh yazzıklar ossun!!

 42. burçak dedi ki:

  valla çok saolun bu site çok işime yaradı ödevimee çok yardımcı oldunuzz

 43. özge dedi ki:

  ssssssssssüüüüüüüüüüüüpppppppppeeeeeeeeeerrrrrrrrr
  çok saolun muckkkkk

 44. onur dedi ki:

  ben hicran ve aslı arkadaşımıza katılıyorum inglizce ülkemizdeki biryeri tanıtmanın türklükle ne alakası var sonuçta hepimiz türküz

 45. pelin dedi ki:

  işte budur yaaa en iyi site budurr…çok iyi anlatışlar İSTANBU’LU çok iyi işte bu siteye her zaman girmek lazımmm………….

 46. faruk çakar dedi ki:

  bence güzel ama sizde türklüğünüzden utanın siz daha türkçe anlatamazken bunları ingilizce anlatmışsınız 🙂 şaka şaka bence çok güzel olmuş ama biraz daha açık yazsaydınız daha güzel olurdu.

 47. faruk çakar dedi ki:

  çok süper iki ödevdede aynı siteden yararlanıyorum ama bu siteyide artık bi yenileseniz diyorum 😀

 48. cancan dedi ki:

  Emegine salık kardeşim ödeevimde yardımcı oldun

 49. sanane1 dedi ki:

  çok işime yaradı sağolun

 50. serkan dedi ki:

  süper olmuş teşekkürler çok işime yaradı saolun

 51. doğukan karademir dedi ki:

  çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk süper olmuş bunamı güzel
  diyosunuz

 52. emre dedi ki:

  valla çok tşk ederim bu siteyi yapanlara hoca bize ödev vermişti çok yardımı oldu saygılarımla…

 53. emre dedi ki:

  birde sadece istnbul olması kötü olmuş keşke hpsi sıralı olsaydı diyorum saygılarımla…

 54. NAZLI dedi ki:

  birşeyy söyliycemm …. kızkulesinin tanıtımında bir cadı kıza elma vermiyorr.. bu yanlıştır.. tüm kaynaklardan yaa Herooyle ilgili bir efsane…… ya da kız kulesinee padişahın kızı için gönderilen meyvee sepetinden yılan çıkıyorr…yanii yılann kısmı doğruuuu…ayrıcaa bunu yazan arkadaşaımızzz bu efsaneyi pamuk prensesin hikayesiyle karıştırmıştır…. amaa yinee de süper birr çalışmaa… sağol..:))

 55. 3mre dedi ki:

  saol lun yardımcı oldunuz bu siteyi kuran adamı görsem tebrik edecem saol un bu siteyi kurdunuz___

 56. senanur dedi ki:

  kim yapıtıysa çok güzel ödevimi burdan yapyım yehuuuuuuuuuuuuu

 57. senanur dedi ki:

  ödevim bitti saol 100 aldım busiteyi seviyorum

 58. doğukan karademir dedi ki:

  çok teşekür ederim bu siyeyi yapanı görsem ona teşekür edicem sağollllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

 59. doğukan karademir dedi ki:

  çok çirkin olmuş

 60. doğukan karademir dedi ki:

  ingilizce diyorsunuz ama hiç kürtçe dil demiyosunuz

 61. doğukan karademir dedi ki:

  kürtçesi olsaydı iyi olurdu

 62. doğukan karademir dedi ki:

  pöh bunaı güzel diyosunuz güleyimde çöpe gitmesin bareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 63. doğukan karademir dedi ki:

  elimde kalem sözlerimde

 64. doğukan karademir dedi ki:

  çilemse çekerim kaderimse gülerim

 65. doğukan karademir dedi ki:

  entel değiliz manitamız olsun caddeli değiliz arabamız olsun bırakın esedereliliyiz buda bizim farkımız olsun

 66. hülyarda dedi ki:

  bence çok güzel tam aradığım ödev herkesin ellerine sağlık

 67. sevda dedi ki:

  ya türkçesi yokmuuuuuuu

 68. sevda dedi ki:

  ne olur yazın urkçesini bekliyom

 69. aynur dedi ki:

  süpersiniz sevgili admin

 70. AZRAİL dedi ki:

  spr çok güzel olmuş ama trkçeside olsa NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE derdim :D:DD:D:D:D:D::D:D:D:D:D

 71. azrail dedi ki:

  ÇOK GÜZEL YAAAAAA

 72. belgin dedi ki:

  BENCE ÇOOK GÜZEL OLMUŞ.SİZLERE NE KADAR TŞK EDŞEK AZDIR.BENİM İNGİLİZCE PERFORMANS ÖDEVİME ÇOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK YARDIMCI OLDU.SİZLERE ÇOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK TŞK EDERİM.

 73. sedef dedi ki:

  çooooook güzel

 74. fatma dedi ki:

  süper olmuş yaaaa.100 aldm.tebrik ediyorum.yukarıdaki sudeyede katılmıyorum.yukarıda hicranla aslıya katılıyorum.tebrikler.saygı ve sevgilerimle fatma kurt…

 75. fatma dedi ki:

  çk süper olmş.100 aldm.sudeye katılmıyorum.ama hicranla aslıya katılıyorm.çk sağoln.işime çk yaradı.teşekkür edermmmmmmmm.tebriklr.sevgi ve saygılarımla fatma….

 76. fatma dedi ki:

  o kdr ingilizce dersi görüyorsunuz arkiler.her şeyi hazıra konmayın.alın sözlüğü elinize çevirin türkçeye.çkta zor deil.bunca yıldr boşunamı ingilizce dersi gördünüz.bn şahsen kndm çevirdm.100 de aldm.szde kndinize güvenin ve kendiniz çevirin.inşallah sizde başarır ve 100 alırsınız.bu arada bu site çk süper olmuş

 77. EDA dedi ki:

  yha insan anlamlarınıda yazar dimi ya üffffff:(

 78. oktay dedi ki:

  arkadaşlr atalarımız ne demiş unduğunu değil bulduğunu yiyceksin yazana teşkür etceğinize kötü şeyler söylüyosun saol kardeş ödevime büyük yardımın dokundu

 79. Şahin dedi ki:

  süper ya bu ingilizce 😀 benimle arkadaşlık kurmak isteyen msn ekleyebilir eğer arkadaşlık istemiorsa da eklemesin plase

 80. Şahin dedi ki:

  yani benimle arkadaşlık isyemeyenlerrr
  demek istedim

 81. Şahin dedi ki:

  ingilizceperformans ödevimi 2 dakkikada yaptım bu siteyi kim kurduyasa

  tenkyou

 82. Şahin dedi ki:

  oktayt sen nerdensin ve hangi okula gidiyon kardeşim
  Not:
  bunu görünce cevapla

 83. Şahin dedi ki:

  doru Diyon eda
  bi hoca sorsa anlamları ne diye kalcazama öyle

  anlamlarını yassalarmış bari kopya hazırlar yırtardık

 84. eLif. dedi ki:

  Süper oLmuş ya cok saolun (Y)

 85. eda dedi ki:

  ya süpersiniz çok işime yaradı valla ödev bitti şimdi rahat rahat takılabilirim……………

 86. yagmur dedi ki:

  bazı ingilizce kelimeler yanlış yazılmaış ama ellerinize sağlık cok sğolun

 87. tripcolic dedi ki:

  yazılar nieeee yanlışşşşşşşşş ama idare eder

 88. kaan dedi ki:

  çok güzel

 89. merve dedi ki:

  nedemek yani istanbul ingilizce olarak tanıtıldı diye acınacak durumda değiliz türk milleti

 90. merve dedi ki:

  nerderde bir türk varsa orası vatandır * allah türkü korusun ve yüceltsin

 91. kullanıcı 2 dedi ki:

  bence güzel ama biraz daha uzun olsaydı iyiy olurdu ben beğendim!!!

 92. denizz dedi ki:

  bence iyiydi ama idare eder neyse herkese iyi dersler???

 93. sanane dedi ki:

  ^^^^ellerinize sağlık çok hoş yazmış yazılar yanlış olsada güzel yani^^^^

 94. husnu dedi ki:

  allah sizden razı olsun kınıyosunuz ama bende böyle isler istiyorlar

 95. yeşim dedi ki:

  çok teşekkürler.sayenizde ödevimi tamamlayabildim.cok sağolun (^_^)

 96. SİZENE dedi ki:

  BARİ İNSAN BİRAZ BİŞEY EKLER YANİ KONAKLAMA FALANDA YAZAR…

 97. ömer dedi ki:

  Bu ne biçim ingilizce yahu ingilizcenizi geliştirin ondan sonra girişin böyle işlere yurtdışından adamın biri okuyacak olsa rezil etceksiniz bizi.Ayrıca geçtim ingilizceyi içinde yanlış bilgiler var iütfen kaldırın bunu ilerde daha iyisini yapar koyarsınız insanlara da faydanız dokunur..

 98. ultraslan dedi ki:

  güzelmişşşşşşş

 99. fırat dedi ki:

  süper süper konular, mükemmel bir ortam.tuttum bu siteyi.

 100. ilkAY dedi ki:

  http://www.ozcanbortepe.com ve http://www.gencnefes.com sitelerini yapanlara saygılarımı sunarım.

 101. buse dedi ki:

  ya ben ce süper ingilizce olarak tanıt dersen çıkar türkçe tanıt dersende türçe olarak tanıtır

 102. AYÇA dedi ki:

  sude asıl sen saçmasın be ne güzel olmuş işte salakmısın sen

 103. kübra dedi ki:

  evet bnce de süper iyiki yapmışsınız XD

 104. fatoş dedi ki:

  bence cokk gusel olmus bır nevı net uzerınden ogrencılere yardımcı oluyorlar ben unıversıte ogrencısıyım ve yazılanlar cok gusell tebrık ederımm sızı bende sacma sapan yorum yabılması cok aykırı.tesekkur ederım

 105. özge dedi ki:

  güzel olmuş eyvallah ama türkçesiyle daha güzel olurdu

 106. ahmet dedi ki:

  guzel ama cok azzz biraz fazla olsun

 107. türk dedi ki:

  sude türklüğü sende öğrenecek değiliz

 108. türk dedi ki:

  yazıon bari düzgün yaz

 109. melike dedi ki:

  saçmalama burada yorum yapanlar kimse deteklemiyor zaten haklısın türk

 110. merve dedi ki:

  biz ingiliz değiliz türkçe yazsaydınız daha ıyı olurdu bence

 111. yokedici dedi ki:

  ingilizceyi iyiki yazmışlar yokedci kanıtlandı.

 112. abdullah dedi ki:

  ben ingilizce anlamıyorum ama spr olmuş keşke birde türkçe açıklamasını koysaydınız

 113. zeynep dedi ki:

  çok yardımcı oldunuz tşk

 114. lisa dedi ki:

  aüperdiya ödevime çoq yaradı

 115. MicCheckFurkan dedi ki:

  TşkkürLerr ellerinize sağLık gerçekten çok yardımcı oldunuz.. (;

 116. mehmet dedi ki:

  ingiliceyi bize öğretenin biz türksek diğer ülkenin çocukları neden türkçe öğrenmioda biz onların dilini öğreniyoruz

 117. yasemin dedi ki:

  çok güzel olmuş istanbul gibi istanbulu anlatıyo teşekkürler

 118. osman sener dedi ki:

  yiyecekleri sunlaar seyahette sunalr kullanılır diye biraz daha ayrıntı olsa iyi olur hatta mikemmmel ama yinede eline sağllık kardeş…

 119. vanli_334 dedi ki:

  cok iyi bir site bence cok işime yaradı. sağ olun 😀

 120. noname dedi ki:

  süper ama tek sorun yazının çok küçük olması 😀

 121. . dedi ki:

  tamam da kız kulesini de anlatsaydın neyse yinede allah razı olsun hoca inşallah begenirr =)

 122. tuana dedi ki:

  ödevime bu bilgi yardımcı olmadı türçe uzun ama ingilizce niye kısa yeterli degil

 123. senanur dedi ki:

  teşekkürler valla çok işime yaradıı hocayada kndim yazdm dicemm:D

 124. semanur dedi ki:

  bencede ıyı olmus ama ınsanlar neden oldugumuzu bıle bılmez hale gelıyon hangı dılı kullandıgımızın farkında bıledegıl

 125. SELAMİ SPOR KIZI dedi ki:

  bnce kötü beğenmedm

 126. MEHMET dedi ki:

  kankalar warya allah sizden razı olsun walla sizin sayenizde ingilizce performans ödewini yptm

 127. atila dedi ki:

  çok güzel allah razı olsun kızıma dersinde yardımcı oldu.

 128. emre dedi ki:

  çok çirkin

 129. STLLqY dedi ki:

  WALLA cok saol aga boyle bi odevim wardı iyi oldu

 130. TheCountLy dedi ki:

  walla aga cok saol performnas odevi mi burdan yaptım

 131. kader dedi ki:

  walla çok işimeyaradi ama reşke türkçesinide yazsaydınız 🙂

 132. mihri dedi ki:

  üfffffff yanında türkçesi yok hiç bişey anşamadım

 133. mihri dedi ki:

  hiç bişey anlamadım türkçe deden bişey var XD

 134. mesut dedi ki:

  yha çok güzelde birde türkçesinide verseydin xd

 135. tuğçe dedi ki:

  tşk irem

 136. tuba dedi ki:

  ya ohh be nihayet istanbulu tanitan ingilizce yazili buir yazi buldum sagol ya istanbul hakkinda hic bilgim yok ins bunlar dogru yazilmistir

 137. tuba dedi ki:

  hehe cok yardimci olacak bu yazi bana ins

 138. tuba dedi ki:

  ya walla hic bisey anlamadim

 139. arif dedi ki:

  bence süper çok beğendim

 140. gazel dedi ki:

  vallaha çok teşekkür ederim ödevlerimime çok yardımcı oldu yapana okadar teşekkür ederimki anlayamassıznızzzzxxd

 141. eylül dedi ki:

  çok teşekkürler 🙂

 142. su dedi ki:

  yha ne kadar tembellsiniz kendiniz yapın araştırarak ama güzel

 143. aslıhan dedi ki:

  Bencede çok güzel bir site; Kurandan Allah razı olsun :):) BÜTÜN ARKADAŞLARIMA BAŞARILAR DİLERİM…

 144. şule dedi ki:

  ççççooooook ügüzel

 145. yaren dedi ki:

  çok süper yardmccı lduu 😀

 146. adsız dedi ki:

  en üstteki yorumcu sude koçmusun nesin sen salakmısın bu cocuklara ödev için yazılmış herşeyi bi tarafından anlamassan çok sevinicem

 147. hilal dedi ki:

  harika 100 aldım bnun sayesinde

 148. hasret dedi ki:

  biz hilalle aynı sınıftayız ve 100 aldık çok teşekkürler… 😀

 149. yok dedi ki:

  ebırt

 150. vural dedi ki:

  buneyahhh herkes tembel olmuş odevini sitelerden yapıo

 151. vural dedi ki:

  bilgisayar SİZDEN DAHA cok calısıo

 152. esra dedi ki:

  ödevime çok yardımcı oldu ama türkçesı olsaydı daha ıyı olurdu thank you tşkkrlr

 153. tuğçe dedi ki:

  harikasınız sizin sayenizde ödevimi yaptım

 154. mevre dedi ki:

  ohh bu ödev kaöıncı soınavlar için

 155. mevre dedi ki:

  ohh bu ödev kaöıncı soınav

 156. adsız kişi dedi ki:

  yhaa gerçekten çoook saolun ödewime çok lazımdı

 157. ahmetcan dedi ki:

  🙂

 158. hcb dedi ki:

  çok güzel ödev hAZİRLAMİSSIN PROJEDE N 100 ALDIM

 159. Anonim dedi ki:

  Bence bana sorarsanız çok iyi olmuş ödevlerime de yardımcı oluyor

 160. sanem dedi ki:

  iyi olmus ama bizim yasımıza pek uygun deill

 161. büşra dedi ki:

  çok teşekür ederim.ingilizce performansından 100 aldım

 162. Anonim dedi ki:

  bence biraz işe yarar ama türkçesinide yazında ne yazdıgımızı anlayak

 163. STRoNGKinG dedi ki:

  İĞRENÇ OLMUŞ DAHA İNGİLİZCE YAZMAYI BİLMİYOR YUH YA BU KADARMI KÖTÜ OLUR

 164. Ebru dedi ki:

  SÜPERRR 🙂

 165. aptullah dedi ki:

  susun la

 166. aptullah dedi ki:

  (bah)

 167. aptullah dedi ki:

  😀

 168. Anonim dedi ki:

  çok süper teşekkür ederim

 169. mustafa dedi ki:

  kesin hepsinin doğru olduğuna emin misniz???

 170. Anonim dedi ki:

  eline sağlık . çok güzelll

 171. rüya dedi ki:

  ben sudenin dediğine katılmıyorum çünkü okulda öğretmenler ödev veriyor

 172. dfdf dedi ki:

  irençççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççç

 173. Anonim dedi ki:

  ingilizce bir kelimedir yazın bir yere

 174. cihat dedi ki:

  güzel bedavaya ödev

 175. tuba diye biri dedi ki:

  tşkrlr ödevim için çok yararı oldu

 176. Anonim dedi ki:

  çok teşekkürler
  🙂

 177. esin dedi ki:

  biraz kısa olsaydı ve de türkçesi olsaydı çok iyi olurdu.:*

 178. itiraz dedi ki:

  kim yazdı ise ellerine saglık ödevimi yapmış oldu hakkını helal etsin 😀 100 alırsam bunu yazan sayesinde

 179. dila dedi ki:

  ah ah ah bune abicim böyle iş mi olur .keşke daha iyisi olur.

 180. Esen Haber dedi ki:

  harika bir yazı olmuş. teşekkürler. Türkçeside olsaymış harika olurmuş.

 181. Anonim dedi ki:

  😀

 182. ceyda öğretmen dedi ki:

  benn ingilizce öğretmeniyim gerçekten bende aynı ödevi verdim ama böyle olmaması lazım ben şimdi size yazıyorum böyle isteyenler benden bakabilirler :country Turkey andlocation the northewest a Turkey Famous for historical palaces bırdge Important place topkapı palace dolmabahçe palace blue mosque

  türkçeleri

  1. region:bölge
  2.city:şehir
  3.capitalcities:başkent
  4.flags: bayrak
  5.countries:üülke yardımcı olabildiysem ne mutlu bana çocuklar başarılar

 183. ceyda öğretmen dedi ki:

  benn ingilizce öğretmeniyim gerçekten bende aynı ödevi verdim ama böyle olmaması lazım ben şimdi size yazıyorum böyle isteyenler benden bakabilirler :country Turkey andlocation the northewest a Turkey Famous for historical palaces bırdge Important place topkapı palace dolmabahçe palace blue mosque

  türkçeleri

  1. region:bölge
  2.city:şehir
  3.capitalcities:başkent
  4.flags: bayrak
  5.countries:üülke yardımcı olabildiysem ne mutlu bana çocuklar başarılar ceyda…

 184. sude dedi ki:

  Ceyda öğretmen teşekkür ederim ödevime çok yardımcı oldunuz

 185. nalgihan dedi ki:

  çok teşekkür ederim ceyda öğretmen ödevime çok yardımcı oldunuz sağolun

 186. mert dedi ki:

  çok teşekkür ederim ceyda öğretmen saolun 100 aldım

 187. ati dedi ki:

  istanbulun en güzel tanıtımı ingilizcesi buradaymış. teşekkürler.

 188. ceyda öğretmen dedi ki:

  bişey değil çocuklar

 189. ceyda öğretmen dedi ki:

  çocuklar hepinizle bu siteden haberleşe biliriz bana ceyda öğretmen ………………….. diye sorun ben cevaplıyım sizi seviyorum

 190. eren dedi ki:

  Abi performans ödevi vardı inşallah başarıli olurum

 191. ceyda öğretmen dedi ki:

  benim tanıtımımı beğendiniz mi

 192. muhammed dedi ki:

  http://www.ingilizceturkce.gen burdan türkçe ye çevrin

 193. merve dedi ki:

  çok güzel olmuşşş 😀 teşekkürlerrr

 194. Sezen dedi ki:

  Bence gayet güzel olmuş . Hatta fazlasıyla uzun bile . Ama beğendim . Ellerinize sağlııık . 🙂 <3

 195. cevahir dedi ki:

  teşekürlerrr

 196. cevahir dedi ki:

  bunun doğru olduğundan emin misiniz arkadaşlar

 197. miley cyrus dedi ki:

  so ahaha is good lol Xd

 198. ECE dedi ki:

  GÜZEL OLMUŞ

 199. ECE dedi ki:

  GÜZEL OLMUŞ AMA BİRAZ UZUN

 200. YAKAMOZ dedi ki:

  GÜZEEEELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL 😀

 201. mehmet dedi ki:

  teşekkür

 202. sultan dedi ki:

  ya başka şehirlerinde ingilizcesini yaparmısnız… bu arada güzel olmuş

 203. bilininmeyen dedi ki:

  güzel olmuş ellerinize sağlık valla ama biraz daha kısa olsa olabilirmi?Çünkü kısa bilgisi de önemli

 204. faruk öğretmen dedi ki:

  herkese söylüyorum eğer coğraffyaya çalışmak ya da online bilgi almak isteyen varsa http://www.ozcanbortepe.com
  yazın siteyi ted ankara özel ilköğretim okulu kurmuştur.
  (üye olmayı unutmayın!)

 205. faruk bilgisayar öğretmeni dedi ki:

  bu site güzel ama bu istediklerinizi karşılayacak tek site var

 206. eylül dedi ki:

  türkçesi biraz saçma olmuş

 207. Ben-Nur dedi ki:

  Niyeeeeeeeeee yemekleri yok hocişkomuz ilk defa bize bir kopya verdi içine sıcmayın please I have got a İstanbul in eat.

 208. meri dedi ki:

  çok süper olmuş teşekkür ederim

 209. emır dedi ki:

  yayınlayan adam ıyı bır iş yapmıs admın bunu yayınlamasaydı ödevımı asla yapamazdım

 210. halil dedi ki:

  üzülme arkadaşta bana resimlisi lazım aciil

 211. MELEK dedi ki:

  yaaa bi garip türkçe ingilizce karişik bi sey anlıyamadım ama yınede ıyı 🙂

 212. MELEK dedi ki:

  nasıl bı anlatım bu anlıyamadım ingilizce türkçe karişik bi karar verın sızde ama ingilizcemi türkcemi ama yınede emek vermısınız guzellllllll 🙂

 213. Anonim dedi ki:

  Thank you.,

 214. hayat bu dedi ki:

  süper ben

 215. serhat oğuz dedi ki:

  çok iyi öğretmenim ödev verdi halletim

 216. serhat oğuz dedi ki:

  elinize sağlık çok iyi olmuş

 217. muratcan bozdemir dedi ki:

  saolun eline sağlık

 218. merve güzel dedi ki:

  ama yani çok güzel deül abisi

 219. yok artik dedi ki:

  allah razi gelsin bunu yapandan cok işime yaradı

 220. maho33 dedi ki:

  hayırdır lann ingilizce odewım ıcın harıka oldu nodır grotherr broo

 221. ozan dedi ki:

  Sizin sayenizde 100aldim thank you

 222. Anonim dedi ki:

  kopyala yapıştır yapmışsın zaten

 223. Anonim dedi ki:

  Teşekkürler ödevde yardımcı oldu

 224. ultraslan dedi ki:

  süper ama çok kısa yazmışsın kötü olmuş

 225. ultraslan dedi ki:

  fakat sınıvdan 100aldım

 226. ultraslan dedi ki:

  tesettür ederim

 227. jggygıyghuhuoj dedi ki:

  sizi bilmem ama süper

 228. nesrin akl dedi ki:

  sozlu notumdu 8. sınıf olarakcok onemlı bır nottu yararlandım hatta 100 bıle aldım emegı gecen herkese cok tesekkurlerımı sunarım

 229. adsız vatandaş dedi ki:

  gayet güzel ama çevirisi bazı yerlerde yanlış olmuş

 230. esmanur dedi ki:

  Bence cok kisa biraz uzun olsaydi 😈😂😃😄

 231. Aşk cicegi dedi ki:

  Bence türkçe çeviride
  doğru dürüst cevirmemissiniz

 232. Anonim dedi ki:

  12346578910yıldız

 233. If we have chased worldly things instead, we will die poor, wondering what our life was all about.
  The silence of the treatment room may irritate you,

 234. Yasemin dedi ki:

  7. Sınıf oğlumun ödevine yardımcı oldunuz çok teşekkürler

 235. aysegul dedi ki:

  benim isime yaradi ha şunuda söylim enbastaki kizsude koc coook gerizekalisin şukredecegine manyak man yak konusuyorsun aptal cahil 😀

 236. 63bela dedi ki:

  çoooooooooooooooooook hoooooooş olmus 😀 sizleri bilmem ama ben cok begendim begen
  miyenlerde en aptal en gerizekalidirlar hadi essekler benim yorumumu begenmiyeer yorum atsinlarda görim “CESARETİNİZ VARSA”…

 237. Anonim dedi ki:

  Hocalar ödev verdiği için olmasın

 238. Anonim dedi ki:

  Birçoğunuz sadece yorum yapmak için yorum yapıyorsunuz pirim yapacak başka bir yer bulamadınız mı?

 239. adsız dedi ki:

  hepiniz malsız

 240. Buse dedi ki:

  Adamsın kanka ve ayrıca digerleri icin diyorum boş yapmayın amk adam istanbulu ingilizce tanıttı diye niye Türk olmasın ki aq sizin iq 1 falan mi jsbzjshhzbbs

 241. Sefa mic dedi ki:

  Allah ne muradın varsa versin Allah tuttuğunu altın etsin

 242. Mustafa cihat dedi ki:

  Çooooooooooooooook teşekkürler

İstanbul’un İngilizce Tanıtımı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Özcan Bortepe Son Yazılar

Takvim

Ocak 2018
P S Ç P C C P
« Ara    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Arşivler